Електромонтаж в будинку

Elektromontazh v budinku

Нині жоден приватний будинок не обходиться без електропостачання. Правильний монтаж електропроводки в приватному будинку є складним процесом, який включає декілька обов’язкових етапів.

Це розробка ідеї, визначення підходів та технічних рішень, які будуть використовуватися, створення проекту, підключення приватного будинку до електромережі, вибір необхідних електромонтажних виробів та матеріалів, проводів та кабелів, апаратів захисту, монтаж контуру заземлення, комплектація та монтаж вступного електрощита, прокладання електропроводки, правильне виконання контактних з’єднань, встановлення розеток та вимикачів, підключення різних побутових електроприладів. Монтаж електропроводки у приватному будинку потребує ретельного виконання всіх етапів.

Розробляємо технічні умови із замовником

Основним показником, що розраховується у проекті електрики приватного будинку, є загальна споживана потужність. Але часто буває корисно зрозуміти орієнтовну потужність, що споживається, ще до початку електромонтажних робіт. Попередній розрахунок допоможе Вам визначитися з величиною потужності, що купується, а також осмислено підійти до своїх потреб в частині енергоспоживання.

Основою розрахунку загальної споживаної потужності приватного будинку, що виконується під час проектування електрики, є навантаження кінцевих споживачів електроенергії.

Формуємо етапи та порядок електромонтажу

Elektromontazh v budinku

Етап 1. Проект або ескізний проект (обговорюємо із замовником розташування споживачів на місці)

Тільки проект або ескізний проект дасть вам можливість продумати в електропостачанні до дрібниць, які в майбутньому виправити досить складно. Для хорошого проекту спочатку потрібно визначитися зі своїми потребами, а потім скласти схему електропроводки. Проект може бути як професійний, так і ескізний проект. У проекті обов’язково вказується розташування вимикачів, розеток, світильників та іншого електроустаткування.

Етап 2. Підготовка до електромонтажних робіт

На цьому етапі купуються всі матеріали та настановні вироби для виконання запланованих робіт. За потреби на об’єкт транспортується необхідна будівельна техніка, електрообладнання та інструмент.

Етап 3. Розмітка

Перед початком виконання робіт у будівлі переноситься план електрики на стіни, підлогу і стелю. На ділянці будинку намічається траса для кабелів та встановлення електричного обладнання.

Етап 4. Пристрій введення

При необхідності здійснюються нові або додаткові лінії до заміського будинку.

Етап 5. Будівельні роботи

Після перевірки точності в розмітці електроточок і кабельних ліній, слідує найгучніший і брудний етап електромонтажних робіт — різання і довбання стін. Для якісного проведення даних робіт, у наявності має бути спеціальний інструмент. Наприклад, для швидкого різання штраб, використовується штроборіз або бороздоділ з видаленням пилу. Даний етап слід намагатися закінчити якнайшвидше і що дуже важливо без шкоди для несучих конструкцій будівлі.

Етап 6. Розведення кабелю. Установка настановних та розподільчих коробок

Прокладка кабелю може виконуватися декількома способами: по стелі (якщо передбачені стелі), через підлогу (якщо є або буде стяжка) і в стінах (під штукатуркою).

Етап 7. Встановлення та підключення електричного щита

Електричний щит може бути внутрішнього або зовнішнього виконання. У бетонних стінах не варто встановлювати внутрішній щит більше 12 груп, у місцях, де це не передбачено будівельним проектом. Зайве руйнування бетону може значно зменшити несучу здатність стін. В цьому випадку, краще навісити електричний щит зовнішнього виконання. При складанні електричного щита дотримуйтесь основних моментів:

Використовувати тільки хороші автомати, а не дешеві китайські.
Намагатися не підключати на один автомат, лінії освітлення та лінії електричних розеток.
Кожне силове обладнання (електрична плита, водонагрівач, кондиціонер, пральна машина тощо) — окрема лінія та автомат.
Для ванної кімнати — окремий узо або диф.

Етап 8. Встановлення розеток та вимикачів. Встановлення та підключення електроустаткування. Навіска світильників, люстр та бра.

Даний етап починається вже після чистового оздоблення (тобто практично після готового ремонту), і може тривати кілька днів (оскільки потрібна особлива акуратність).

Етап 9 (Фініш). Діагностика електропроводки та перевірка на працездатність всього електроустаткування.

Останній етап, на якому перевіряються всі лінії електропроводки на працездатність, правильність підключення силових ліній та схем освітлення. Після повної діагностики можна з упевненістю говорити про те, що електромонтажні роботи успішно закінчені.

Вибираємо кабель та монтажний матеріал.

Способи з’єднання та прокладки.

Elektromontazh v budinku

Кабель марки ВВГ призначений для монтажу електричних ланцюгів у стінах, на дошках, у пустотних каналах будівельних конструкцій або загортання в штукатурку в сухих чи сирих приміщеннях, на відкритому повітрі для монтажу силових та освітлювальних мереж.

Кабель ВВГ використовується для фіксованого монтажу (жили однодротяні (монолітні))

Є різновиди кабелю ВВГ такі як:

Кабель ВВГ-круглий, не підтримує горіння при одиночній прокладці

Кабель ВВГ-П — плоский, не підтримує горіння при одиночній прокладці

Кабель ВВГнг-круглий, не підтримує горіння

Кабель ВВГнг-П — плоский, не підтримує горіння

Кабель ВВГнг-ls (нгд) круглий, не підтримує горіння з низьким димо-газовиділенням

Кабель ВВГнг-ls П (нгд) плоский, не підтримує горіння з низьким димо-газовиділенням

Elektromontazh v budinku

Металорукав

Металорукав являє собою гнучкий трубопровід, який призначений для захисту кабелів та проводів від механічних пошкоджень, негативного впливу навколишнього середовища, а також створення додаткового захисного екрану від електромагнітних та радіоперешкод. При цьому металорукав, що випускається з різними видами ущільнень, широко використовується для транспортування сипучих великодисперсних речовин і у вентиляційних системах, що працюють з неагресивними середовищами.

Elektromontazh v budinku

З’єднання проводів опресуванням

Для з’єднання проводів обпресуванням потрібно гідравлічний прес або ручні прес-кліщі, та спеціальні гільзи для опресування.
Цей спосіб також вимагає дотримання певної технології з’єднання дротів у розподільних коробках.
Забезпечує надійне, безпечне та довговічне з’єднання, яке служить десятиліттями і не потребує обслуговування.

З’єднання проводів пайкою

Для з’єднання проводів пайкою для побутового застосування буде потрібно електричний паяльник на 150 Вт або газовий пальник, припій та безкислотний флюс
З’єднання за цим способом найпростіше виконувати при домашньому електромонтажі.
Але до мінусів цього способу треба віднести більшу ймовірність перегріву ізоляції при відсутності досвіду, оскільки для паяння необхідний прогрів скручування.

Всі перераховані способи з’єднання проводів у розподільчих коробках забезпечують надійне, безпечне та довговічне з’єднання, яке служить десятиліттями і не потребує обслуговування.

Відео виконаних робіт

Ремонт кабелю

Ми багато років надаємо послуги з електромонтажу, ремонту та діагностики електропроводки.
Виконуємо такі роботи:
— ремонт кабельних ліній у землі;
— трасування кабельних ліній та трубопроводів…

Зателефонувати