Пошук струмів витоку в електропроводці
Задамося питанням — «Навіщо треба вимірювати струми витоку?»
Значення струмів витоку є показником ефективності ізоляції провідників. Високий рівень струмів витоку свідчить про низьке значення опору ізоляції у ланцюгах, або означає, що в них використовуються електронні пристрої з фільтрами.
Струми витоку можуть призвести до порушення нормального функціонування окремих пристроїв та електроустановок. За допомогою кліщів Fluke 360 для вимірювання струмів витоку можна проводити методичне обстеження електроустановок з метою виявлення джерел струму витоку.
Великою перевагою методу вимірювання струмів витоку в порівнянні з вимірюванням опору ізоляції є те, що він не вимагає відключення живлення та дозволяє виконати тестування обладнання, що працює у нормальному режимі.
У прихованій електропроводці в будинку чи квартирі.
Причини витоку у прихованих проводках безпосередньо пов’язані зі зниженням рівня ізоляції струмопровідних жил кабелю. Це може бути викликано такими причинами:
1. Перевищення допустимого терміну служби проводки. Це досить поширене явище в будинках зведених 30-40 років тому і давніших спорудах. Відповідно до нормативних документів термін експлуатації зритих електропроводок, виконаних кабелем з мідними струмопровідними жилами, не може перевищувати 40 років. Для алюмінієвих проводів встановлено термін служби трохи більше 30 років.
2. Порушення режимів експлуатації. Якщо проводка піддавалася перевантаженню, то велика ймовірність руйнування ізоляції внаслідок нагрівання струмопровідних жил.
3. Механічні ушкодження ізоляції дроту. Вони можуть бути нанесені через недотримання технології монтажних робіт або згодом при свердлінні стін.
Наслідки.
Як ми вже говорили, перебіг диференціальних струмів відбувається навіть за наявності ізоляції належного рівня. Через їх низьку величину немає деструктивних наслідків. Ситуація докорінно змінюється, коли витік перевищує допустиму норму. У таких випадках можливі такі наслідки:
• Загроза ураження електрострумом.
• Можливість виникнення пожежі.
• Протікання диференціального струму в мережі призводить до того, що навіть за вимкнених споживачів електроенергії за показаннями приладів обліку спостерігатиметься витрата електрики.
• Електричний струм, проходячи через неізольовані струмопровідні конструкції, викликає їхню прискорену корозію. Що можна наочно спостерігати на клемах акумуляторних батарей.
Наведених наслідків цілком достатньо, щоб усвідомити небезпеку диференціального струму, тому поговоримо про способи захисту та усунення витоку.
Розглянемо приклад витоку електроенергії.
На фотографії ми бачимо струм витоку 5.49 А
це приблизно 1250 Вт. або 1250 кВт.
за добу, це 30 кВт., За місяць 900 кВт. на вітер.
Після проведення діагностики, ми визначили, де відбувається витік електроенергії.
Провели ремонтні роботи, струм витоку став у межах норми для приватного будинку 4,46 мА.

Пошук короткого замикання
Пошук короткого замикання електропроводки. Часте ушкодження під час пошуку, якого використовується відпрацьована методика пошуку ушкодження.Місце...

Вибір автомата
Вибір автомата. Це важливий момент в електромонтажі. Автоматичний вимикач відповідає за збереження електропроводки від...

Діагностика електропроводки
Ремонт електропроводки Нам подобаються такі дні!Приїхали на одне, а знайшли інше.І так, глухне генератор. Працює, працює та згас. Генератор, це на...