Монтаж контуру заземлення

Контур заземлення

Система KovoFlex – це серія продуктів для організації заземлення та вирівнювання потенціалів. У систему входять усі необхідні продукти для побудови заземлення будь-яких об’єктів — від приватних будинків до великих промислових та комерційних будівель.

Продукція KovoFlex виготовляється з різних матеріалів – гарячеоцинкованої сталі, алюмінію, нержавіючої сталі. Вибір відповідного матеріалу дозволяє забезпечити високий рівень захисту від корозії в залежності від місця монтажу і при цьому оптимізувати витрати на побудову системи.

Продукція KovoFlex відповідає всім вимогам ПУЕ та ДСТУ, у тому числі з позначкою «EN» (європейські стандарти прийняті в Україні з 2012 року). Значна частина продукції виробляється в Чехії та Польщі, що також є додатковим аргументом за виборі обладнання замовником.

Перевірка заземлення

Види заземлення.

Захисне заземлення ≥ 4 Ом;

Повторне заземлення 30 Ом;

Захисне заземлення  10 Ом;

Робоче заземлення ≥ 10 Ом;

Заземлення газових труб ≥ 10 Ом;

Заземлення електронного обладнання ≥ 2 Ом.

Системи з глухозаземленою нейтраллю

TN-C

Система заземлення TN-C

Як випливає з буквеного позначення, для системи TN-C характерне поєднання функціонального та захисного нульових провідників. Класичною TN-C системою є традиційна чотирипровідна схема електропостачання з трьома фазними та одним нульовим дротом. Основна шина заземлення в даному випадку – глухозаземлена нейтраль, з якою додатковими нульовими проводами необхідно з’єднати всі відкриті деталі, корпуси та металеві частини приладів, здатні проводити електричний струм.

Дана система має кілька істотних недоліків, головний з яких – втрата захисних функцій у разі обриву або відгоряння нульового дроту. При цьому на неізольованих поверхнях корпусів приладів та обладнання з’явиться небезпечна для життя напруга. Оскільки окремий захисний заземлюючий провідник PE в даній системі не використовується, всі підключені розетки землі не мають. Тому електрообладнання доводиться занулювати – з’єднувати корпусні деталі з нульовим проводом. .

Якщо при такому підключенні фазний провід торкнеться корпусу, через коротке замикання спрацює автоматичний запобіжник, і небезпека ураження електричним струмом людей або загоряння обладнання, що іскрів, буде усунена швидким аварійним відключенням. Важливим обмеженням при вимушеному зануленні побутових приладів, про що слід знати всім, хто проживає в приміщеннях, запитаних за системою TN-C, є заборона використання додаткових контурів урівнювання потенціалів у ванних кімнатах.

В даний час дана система заземлення збереглася в будинках, що належать до старого житлового фонду, а також застосовується в мережах вуличного освітлення, де рівень ризику мінімальний

TN-C-S

Система TN-C-S

З метою здешевлення оптимальної безпеки, але фінансово ємної системи TN-S з розділеними нульовими провідниками N і PE, було створено рішення, що дозволяє використовувати її переваги з меншим бюджетом, що незначно перевищує витрати на енергопостачання по системі TN-C. Суть даного способу підключення у тому, що з підстанції здійснюється подача електрики з допомогою комбінованого нуля «PEN», підключеного до глухозаземленной нейтралі. Який при вході в будівлю розгалужується на “PE” – нуль захисний, і ще один провідник, що виконує на стороні споживача функцію робочого нуля “N”.

Дана система має істотний недолік – у разі пошкодження або відгорання дроту PEN на ділянці підстанція – будівля, на провіднику PE, а отже, і всіх пов’язаних з ним корпусних деталей електроприладів, з’явиться небезпечна напруга. Тому при використанні системи TN-C-S, яка є досить поширеною, нормативні документи вимагають забезпечення спеціальних заходів захисту провідника PEN від пошкодження.

заземления TT

Система заземлення TT

При подачі електроенергії за традиційною для сільської та заміської місцевості повітряною лінією, у разі використання тут небезпечної системи TN-C-S важко забезпечити належний захист провідника комбінованої землі PEN. Тут все частіше використовується система TT, яка передбачає «глухе» заземлення джерела нейтралі, і передачу трифазної напруги по чотирьох проводах. Четвертий є функціональним нулем “N”. На стороні споживача виконується місцевий, як правило, модульно-штирьовий заземлювач, якого підключаються всі провідники захисної землі PE, пов’язані з корпусними деталями.

Нещодавно дозволена до використання, дана система швидко поширилася для енергопостачання приватних домоволодінь. У міській місцевості TT часто використовується при електрифікації точок тимчасової торгівлі та надання послуг. При такому способі заземлення обов’язковою умовою є наявність приладів захисного відключення, а також здійснення технічних заходів грозозахисту.

remont220.in.ua
Ремонт кабелю

Ми багато років надаємо послуги з ремонту та діагностики електропроводки.
Виконуємо такі роботи:
— ремонт кабельних ліній у землі;
— трасування кабельних ліній та трубопроводів…

Зателефонувати